English
Türkçe
Teknik Bilgiler
KULLANILAN MALZEMELER

  • SUNTA (Yona Levha)
Ağaç liflerinin az yoğunlukta basılması ile meydana gelen, halk dilinde sunni tahtanın kısaltılmasından sunta olarak anılan bu ürün MDF’den sıkıştırma, yoğunluk, liflerinin yapısı olarak farklılıklar göstermektedir. Suya dayanıklılık göstermez.Yalıtım olarak kullanımı söz konusu değildir.üretim özellikleri Sunta’da kaliteyi sağlar.

  • SUNTALAM (Melamin Kaplı Yonga Levha)
Suntalam (Melamin Kaplı Yonga Levha),yaşadığımız tüm mekanların dekorasyonunda, mutfak, banyo ve modüler mobilya üretiminde tercih edilen ve beğeni ile kullanılan ahşap bazlı plakalardır. özel reçetelerle üretilen melaminli reçinelerle emprenye edilen dekor kağıtları yonga levha üzerine yüksek basınçlı preslerde preslenerek  suntalam üretilir. Emprenye esnasındaki kimyasal işlemler sayesinde, çizilmeye, yanmaya ve suya dayanıklı bir yüzey elde edilir.

  • MDF
MDF, “Orta Yoğunlukta Lif Levha” anlamına gelen ingilizce “Medium DensityFiberboard” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.Günümüzde, her tür mobilya üretiminde MDF kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. suya ve rutubete dayanıklılık gerektiren ve daha fazla dayanıklılığa ihtiyaç duyulan yerlerde özellikle tercih edilmektedir. MDF, masif ahşap gibi işlenebilmekte, CNC tezgahlarda hatasız kesim, delik ve frezeleme imkanı sağlamaktadır. Temiz yüzeye ve düzgün kenarlara sahip olan levhalar, laklama, boyama ve kaplama gibi işlemler için çok elverişlidir.

  • MDFLAM
Melamin reçinesi emdirilerek emprenye edilen kağıdın MDF tabakaları ile kaplanarak oluşturduğu bir üründür. Emprenye edilmiş kağıdın bu noktada kalitesi MDF-Lam’ın suya, ısıya dayanıklı eksiz yalıtım sağlaması açısında çok önemlidir.


LAMİNAT MALZEME ÖZELLİĞİ

  • G-Lam ®
G-lam, üstün postforming özelliği, artırılmış aşınma dayanımı, hijyenik yüzeyi, zengin ve yüksek kalitede renk seçenekleriyle, dünyada laminat teknolojisinin ulaştığı en son tekniklerle üretilmektedir. İç dekorasyonlarda, ev ve ofis mobilyalarında, mutfak, banyo tezgahları ve dolap kapaklarında, otel kapılarında, okullarda, kamu binalarında banko ve dekoratif kaplamalarda ve hayal gücünün el verdiği tüm dekoratif uygulamada rahatlıkla kullanılabilir. HPL ve CPL olarak 2 şekilde üretilmektedir.

G-lam HPL
Standart veya postforming özellikte, 0,40mm ile 1,80mm arası kalınlıklarda, çeşitli ebatlarda plaka seçenekleri ve farklı yüzeylerde üretilebilen dekoratif laminatlardır. Farklı özellikteki kağıtların emprenye işlemlerinden sonra 60–70 dakika, 160C sıcaklıkta 100 – 120kg/m2 basınç altında preslenerek üretilmesi sonucu meydana gelen HPL, yüksek basınç ve isi ile meydana gelen gözeneksiz yüzeyi sayesinde bakteri oluşumuna izin vermez. Bu özellikleriyle alternatifsiz tercih edilecek bir üründür.

G-lam CPL
Rulo laminat olarak da bilinen bu ürün, emprenye işlemleri tamamlanmış kağıtların silindirler ile preslenerek iki çelik bant arasında 170C sıcaklıkta, basınç ile hareketli bir şekilde üretilmesiyle meydana gelmektedir. Sıcaklık ve basınç ile meydana gelen gözeneksiz yüzeyi sayesinde bakteri oluşumuna izin vermeyen G-lam CPL, 0,40mm ile 0,90mm kalınlıklar arasında, postforming özellikte, istenilen uzunlukta plaka ve rulo seklinde üretilebilir. Bu sayede kullanıcıların firesiz, seri bir şekilde üretim yapmasına olanak sağlar.

EN Sınıflandırma : HGS, VGS, HGP, VGP EN 438
Kalınlıklar:
HPL: 0,50 mm - 1,20 mm
CPL: 0,40 mm - 1,00 mm
Ebatlar:
HPL   : 950 x 2150 mm - 1220 x 244 mm - 1300 x 2800 mm - 1300 x 3050 mm - 1400 x 3660 mm - 1540 x 3660 mm
*CPL : 950 mm - 1220 mm - 1300mm - 1400 mm

MUTFAK TİPLERİ

1- Düz mutfak  
Dar ve uzun mekanlar için ideal bir çözüm olan Düz hatlı plan tipinde tüm mutfak, tek bir duvara yaslanan düz bir çizgi içindedir. Alan genişliğine bağlı olarak; buzdolabı, kiler dolabı, kiler dolabı içerisine entegre edilmiş ankastre fırın gibi modüllerde mutfak içerisine dahil edilebilir.    

2-  Koridor tipi mutfak (Karşılıklı) 
Uzun ama yeterince geniş mekanlara ideal çözüm sağlayan ikili düz hatlı planlama, karşılıklı iki duvara yerleştirilmiş tezgahlardan oluşur. Bu tip mutfakta bir tezgaha depolama, yıkama ve hazırlama, diğerine ise pişirme bölümü yerleştirilerek işlevsellik sağlanabilir. İki hat arasındaki ideal mesafe 140 cm.'den büyük, 80 cm.'den de küçük olmamalıdır. 

3- L Tipi 
Genellikle açık mutfaklarda kullanılan L mutfak yerleşimi kare ve küçük mutfaklar için de ideal bir düzendir. Alan yeterliyse bu tip mutfaklarda , tezgahın karşısındaki duvarın önüne küçük bir oturma grubu yerleştirilebilinir. L mutfak düzeninde buzdolabı kapıya en yakın yere konulmalıdır. Diğer yerleşimlere göre , mutfak tezgahının daha küçük olduğu bu mutfaklarda çalışma düzeni; depolama, hazırlık ve pişirme olarak ele alındığında yerleşim buzdolabı, lavabo ve ocak olarak sınırlandırılmalıdır.   

4- U Tipi 
Büyük mekanlarda kolaylıkla uygulanabilen U mutfak modeli, mutfakta rahat ve keyifli bir çalışma ortamı yaratır. Bu modelde oldukça büyük bir mutfak tezgahı bulunur. U şeklinde yerleşimde; lavabo, ocak ve buzdolabı üçlüsü tezgahın üç ayrı noktasına yerleştirilerek mutfakdaki üçgen doğru şekilde kurulmuş ve en fonksiyonel yerleşim sağlanmış olur. Bütün mutfak yerleşimlerinde olduğu U mutfakta da lavabonun mümkünse cam önünde olması tercih edilir   

5- Ada Mutfak 
Bu mutfaklarda mekanın ortasında ada olarak adlandırılan ; kimi zaman pişirme , kimi zaman da çalışma mekanı tezgahı olarak kullanılan bir bölüm bulunur. Eğer alan çok büyükse ada biraz geniş tutulup , pişirme ya da çalışma bölümünün yanına bir yemek masası ve oturma grubu yerleştirilir. Ada ile mutfak tezgahının arasındaki uzaklık en az 1m. olmalıdır. 

6- Yarım Ada Mutfak 
Açık mutfaklarda kullanılan L mutfak yerleşimi, mutfakta rahat ve keyifli bir çalışma ortamı yaratır. Bu modelde oldukça büyük bir mutfak tezgahı bulunur. U şeklindeki tezgah yerleşiminde; L tipindeki 2 duvara üst dolap yerleştirmek mümkündür,  Yarım ada kısmında ise, lavabo yada ocak kullanılabilir.İstenirse tamamen tezgah, bar tarzında da kullanılabilir.  3 ayrı bölümden oluşan tezgahta, yıkama, pişirme, depolama şeklinde ayrılarak, mutfakdaki üçgen doğru şekilde kurulur ve en fonksiyonel yerleşim sağlanmış olur.  
Teknik Bilgiler
Yetkili Satıcı Girişi
Yetkili Satıcı Başvuru
İletişim
Copyright 2012 © - Hatipler Mobilya. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım medyatör